ультразвукові
дослідження

УЗД не має протипоказань, безпечно, безболісно, атравматично, при необхідності можливе багаторазове повторення дослідження. 

УЗД можна проводити без будь-якої попередньої підготовки пацієнта (виняток - дослідження органів черевної порожнини).

Для обстеження нетранспортабельних хворих сучасну портативну ультразвукову апаратуру можна доставити в будь-який функціональний підрозділ лікувального закладу або додому.

 Поряд з високою інформативністю великою гідністю УЗД, особливо при неясній клінічній картині, є можливість дослідження декількох органів і систем за одне відвідування.

Коли проводиться УЗД?

Захворювання печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, селезінки. За допомогою УЗД можна визначити структурні зміни цих органів, визначити їх розміри, наявність запального процесу, визначити кровотік і наявність патологічних утворень, УЗД дає можливість вивчити жовчний міхур, визначити наявність в ньому каменів, поліпів, наявність різних деформацій у вигляді перетяжок, вигинів. Також УЗД дозволяє нам визначити наявність вільної рідини в черевній порожнині.

Захворювання нирок. При проведенні УЗД можна виявити камені в нирках, в просвіті сечоводів, сечовому міхурі. Можливо визначити наявність вроджених аномалій розвитку нирок (неповне подвоєння нирково - лоханочного синуса, дисплазія нирки), наявність кіст, пухлин, а також діагностувати нефроптоз- опущення нирок.

УЗД наднирників. Спектр надниркової патології включає: пухлини надниркових залоз, кісти, надниркові гіперплазії, запальні зміни, дисциркуляторні зміни, гематоми.

Захворювання щитовидної залози. За допомогою УЗД можна визначити розміри щитовидної залози, її структуру, наявність вузлів, кіст, об'ємних утворень, а також оцінити кровотік в залозі.

Захворювання молочних залоз. За допомогою УЗД можна визначити структуру тканини залози, наявність патологічних об'ємних утворень, таких як кісти, фіброаденоми, ліпоми, злоякісні утворення. Завдяки УЗД ми маємо можливість оцінити цілісність імплантів, лоціювати кровотік і обстежити лімфатичні вузли.

За допомогою УЗД ми можемо визначати наявність патологічних процесів в м'яких тканинах (м'язах) і діагностувати характер підшкірних утворень (ліпома, гематома).

Гінекологічні захворювання. УЗД використовують для діагностики вагітності, запальних процесів, міоми матки, наявності кіст і новоутворень в яєчниках. Проводиться УЗД-контроль за зростанням фолікулів в яєчниках, процесом овуляції, визначення товщини ендометрія (слизової матки), діагностуються поліпи, кісти на шийці матки.

УЗД під час вагітності. Дає нам можливість наявність факту вагітності, підозра на позаматкову вагітність, не виношування вагітності, і в подальшому розвитку плода. За допомогою УЗД ми можемо здійснювати біометрії плода (вимір розмірів), а також оцінити життєдіяльність ембріона, і вивчити екстраембріональне утворення.

Захворювання передміхурової залози. УЗД дозволяє нам визначити розміри залози, вивчити структуру, наявність в передміхуровій залозі додаткових вогнищевих змін. За допомогою УЗД ми маємо можливість визначити запальні захворювання (гострі, хронічні), а також доброякісні (аденома) і злоякісні утворення передміхурової залози.

Захворювання насіннєвих пухирців. При УЗД насіннєвих пухирців ми можемо оцінити їх форму, розміри, симетричність, структуру. Дані УЗД нам дають можливість запідозрити наявність фіброзу, хронічного запалення, обструкції, пухлинного процесу.

Захворюваннях сечових шляхів. Виконавши дослідження за допомогою УЗД, ми можемо визначити наявність каменів в сечовому міхурі або в просвіті сечоводів. Є можливість виявити пухлинні процеси сечового міхура.

УЗД в судинних захворюваннях. При виконанні ультразвукового дослідження судин нижніх кінцівок ми можемо визначити наявність кровотоку в тій чи іншій судині, наявність тромбів, варикозного розширення. А також УЗД допомагає нам визначити наявність атеросклеротичних змін в судинах.

При УЗД брахіоцефальної області (іншими словами доплерографія судин голови і шиї) ми можемо визначити тип і швидкість кровотоку, наявність звивистості судин, наявність атеросклеротичних бляшок, виявити ступінь стенозу судин.

УЗД суглобів. Діагностика в цій області дає можливість візуалізувати хрящові, м'якотканні структури, мінімальну кількість рідини в суглобових порожнинах і сумках. Завдяки УЗД можемо визначити цілісність дисків і менісків, зв'язкового апарату, що буває при різних травматичних, дегенеративних і запальних процесах.

За допомогою ультразвукового дослідження, можна визначити безліч захворювань. УЗД-дані дозволяють отримати лікарю додаткову інформацію для підтвердження наявності захворювання, а також побачити ступінь ураження органів при деяких хворобах.

Але потрібно пам'ятати (!), що якщо пацієнт неправильно підготовлений, то якість УЗД значно знижується, а в деяких випадках зводиться навіть (!) до негативного результату. У разі виявлення патологічного утворення і труднощів диференціальної діагностики пацієнти направляються на додаткові методи обстеження: рентген - діагностику, комп'ютерну томографію, магніторезонансну томографію, мамографію.

Протипоказанням для УЗД є: відкрита ранева поверхня, свищі і накладені пов'язки в місцях досліджень.

Наші контакти

Наша адреса:

м. Суми, вулиця Пушкіна, 22

Час роботи:

Пн-Пт — з 9:00 до 20:00
Сб — з 9:00 до 16:00
Нд — вихідний

Наш телефон:

+38 (050) 911-27-61

Наш Email:

info@vist-clinic.com.ua

Як до нас дістатися?

Наша адреса

Кошик

Закрити
Закрити
Почніть друкувати, щоб побачити повідомлення, які ви шукаєте.
Прокрутіть Сторінку До Верху